fbpx

Mapa Twoich możliwości

Na podstawie wypełnionego kwestionariusza oraz rozmowy z klientem tworzymy mapę możliwości. Jest to jedna z najważniejszych metod, jakie stosujemy. Dzięki przygotowaniu takiej mapy dużo łatwiej możemy bowiem zaplanować dla niego optymalną ścieżkę kształcenia.

Mapa możliwości pozwala klientom także lepiej poznać samych siebie. Dzięki niej mogą się oni dowiedzieć: gdzie obecnie są, skąd ruszają, jakie czekają na nich przeszkody. Pomaga im ona także zorientować się, jaki mają „ekwipunek” – jakie są ich mocne strony, co ich ogranicza, a co wspiera, w co (i jak) powinni wyposażyć na drogę. I w końcu – pozwala im uzyskać odpowiedź na pytanie: dokąd chcą dojść i które rejony zwiedzić?

To Ty wybierzesz, gdzie pójdziesz. Wcześniej jednak razem możemy stworzyć Twoją mapę możliwości, Dowiesz się z niej, jakie posiadasz talenty i dokąd mogą Cię zaprowadzić – tak, by dać Ci, jak najwięcej informacji do podjęcia wyboru. A potem – będziemy mogli wspólnie porozmawiać o tym, jakimi drogami możesz dojść tam, gdzie chcesz być.

To Ty wybierzesz, gdzie pójdziesz. Wcześniej jednak razem możemy stworzyć Twoją mapę możliwości, możesz dowiedzieć się, jakie posiadasz talenty i dokąd mogą Cię zaprowadzić – tak, by dać Ci jak najwięcej informacji do podjęcia wyboru. A potem – porozmawiać o tym, jakimi drogami możesz dojść tam, gdzie chcesz być.

Testy

Jednym z ważonych elementów oferowanych przez nas konsultacji przed wyborem liceum i studiówspecjalistyczne testy. Ich wykonanie pozwala określić zarówno motywacje, jak i potencjał danej osoby. Dzięki nim możemy zbadać ponadto predyspozycje klientów do podjęcia określonych kierunków studiów na różnych uczelniach, ale też predyspozycje do wykonywania określonych zawodów w przyszłości. Wyniki takich testów zawsze dogłębnie omawiamy z zainteresowanymi, by uniknąć wszelkich uproszczeń i pułapek.

Rozmowa

W naszej pracy nie polegamy jednak wyłącznie na testach – nasi doradcy przeprowadzają z klientami pogłębione rozmowy. Jest to przede wszystkim doskonały sposób na poznanie ich chęci i motywacji. Pozwala zidentyfikować przeszkody, przyjrzeć się motywacjom, zakreślić marzenia i nazwać obawy, a także dobrać odpowiednie testy do dalszej pracy. Na podstawie uzyskanych podczas rozmowy informacji proponujemy klientowi formę edukacji dostosowaną do jego zdolności i oczekiwań. Naczelną ideą, jaka nam przyświeca, jest współpraca z klientem i zaangażowanie go w cały proces, dlatego też podczas rozmowy stawiamy na dialog. Nie chcemy, by klient bał się pytać o nurtujące ich kwestie. Jesteśmy tu bowiem dla niego i chcemy zapewnić mu pełne wsparcie.

W praktycznym wymiarze mapa możliwości, którą tworzymy dla naszych klientów, oznacza że:

  • doradzamy w wyborze liceum (szczególnie na terenie Warszawy),
  • pomagamy wybrać profil matury (zarówno polskiej, IB czy innych),
  • doradzamy w wyborze kierunków studiów (również pod kątem konkretnych szkół i zasad aplikacji)
  • doradzamy także w podjęciu decyzji o podjęciu pierwszej pracy lub przy jej zmianie (pomagamy w pisaniu CV, listu motywacyjnego, przygotowujemy do rozmowy rekrutacyjnej).

Obejrzyj prezentację „Jak wybrać szkołę?”.

O tym, jak podchodzić do wyboru szkoły na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2022” opowiadała Dorota Żuchowicz, założycielka TalentMap.