fbpx

Doświadczeni doradcy edukacyjni

Zespół firmy TalentMap tworzą doradcy edukacyjni. Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w pracy z klientami w różnym wieku. Pomagają uczniom w wyborze odpowiednich liceów, a także przyszłym studentom w doborze kierunków studiów zgodnych z ich predyspozycjami. Służą oni taką radą klientom, którzy szukają swojej drogi na rynku pracy. Uważają, że każdy człowiek – niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia – posiada zespół indywidualnych cech i talentów, które może rozwijać. Potrzebuje do tego jedynie odpowiednich osób, które wskażą mu jego drogę życiową.

Nasz zespół to grupa doświadczonych doradców edukacyjnych i zawodowych mieszkających oraz pracujących w Warszawie. W codziennej pracy wykorzystujemy zdobywaną przez lata wiedzę na temat funkcjonowania systemu edukacji oraz rynku pracy w Polsce. Znamy również bardzo dobrze ofertę edukacyjną konkretnych szkół i uczelni. Posiadamy wiedzę z zakresu podstaw psychologii i komunikacji interpersonalnej. Nasze kwalifikacje potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami i uprawnieniami doradczymi, psychologicznymi oraz pedagogicznymi. Możemy także pochwalić się szeregiem sukcesów we wsparciu edukacyjnym i zawodowym.

Występujemy w roli doradcy przy wyborze liceum oraz studiów, dlatego chcąc zapewnić naszym klientom fachową i kompleksową obsługę, współpracujemy z całą siatka nauczycieli i konsultantów przedmiotowych. Gdy zachodzi taka potrzeba, znajdujemy też ekspertów do „zadań specjalnych”.

Oto nasza drużyna:

null

DOROTA ŻUCHOWICZ

WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA TALENTMAP, DORADCA EDUKACYJNY

Od zawsze interesują ją: motywacja i rozwój człowieka. Dbała o ścieżki rozwoju pedagogów i uczniów, współtworząc I SLO „Bednarska” w Warszawie, gdzie przez wiele lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły.

Będąc dyrektorem HR jednej z największych grup inwestycyjnych w Polsce, współtworzyła Akademię Talentów, dbała o szkolenia pracowników, zaś rekrutowanych kandydatów do stanowisk dobierała przede wszystkim wedle potencjału (nie tylko zdobytej już wiedzy). W tym czasie organizowała również obozy dla dzieci i młodzieży.

Pragnie, czerpiąc ze swoich obserwacji i doświadczeń, wspierać młodych ludzi w wyborze ich ścieżki edukacyjnej – by świadomy wybór należał naprawdę do nich. Stąd zrodził się pomysł TalentMap. Wierzy, że droga do sukcesu płynie z partnerskiego traktowania i poszanowania każdego człowieka – a więc także uczciwego podejścia do jego talentów, potencjału i motywacji, niezależnie od wieku czy wykształcenia.

Swoje motywacje i możliwości najchętniej (poza pracą zawodową) bada podróżując i zdobywając kolejne przełęcze i szczyty.

null

AGNIESZKA DOBBEK-SZUTA

DORADCA EDUKACYJNO-ZAWODOWY

Uwielbia pracować z ludźmi. Za swoją misję uważa inspirowanie innych do rozwoju, motywowanie ich do osiągania celów życiowych oraz zawodowych.

Skończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe z doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jest certyfikowanym trenerem narzędzia do opisu różnorodności sposobów myślenia i działania FRIS® oraz testu osobowości PERSO.IN®, a także współkoordynatorką Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych oraz członkiem Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Dbając o rozwój swoich kompetencji doradczych systematycznie uczestniczy w superwizjach oraz konferencjach, seminariach i szkoleniach z zakresu poradnictwa edukacyjno-zawodowego.
Wolny czas chętnie spędza w teatrze i na łonie natury.

null

AGATA KOWALIK-ZYDEK

DORADCA EDUKACYJNY

Jest pedagogiem, doradcą edukacyjno-zawodowym, tutorem oraz trenerem efektywności osobistej.

Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie na kierunku pedagogika, studia podyplomowe w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz liczne szkolenia certyfikacyjne, między innymi Szkołę Trenersko-Coachingową, Szkołę Tutorów i I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Nieustannie się uczy i śmiało można powiedzieć, że to jedna z jej życiowych pasji i napęd do działania.

Od wielu lat prowadzi warsztaty i spotkania indywidualne dla młodzieży, rodziców i specjalistów. Prowadzi również szkolenia rad pedagogicznych, współpracując ze szkołami oraz ośrodkami doskonalenia nauczycieli. Tworzy programy edukacyjne oraz autorskie narzędzia pracy.

null

MARTA DŻOGA

COACH, DORADCA EDUKACYJNY

Z wykształcenia jest kulturoznawcą (Uniwersytet Warszawski) i doktorem nauk społecznych (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk). Z zawodu jest coachem, pracuje głównie z nastolatkami i/lub ich rodzicami. Dla niej coach to osoba, która pomaga w usłyszeniu siebie oraz w zrozumieniu swoich potrzeb i marzeń. Wspiera w znalezieniu motywacji, celu i najbardziej efektywnych metod pracy. Towarzyszy w uporządkowaniu priorytetów w życiu i pracy, a także w odzyskaniu wiary w siebie i swoją sprawczość.

 

null

MAGDALENA WOJTAK-GRELA

WSPÓŁPRACUJĄCY DORADCA ZAWODOWY

Chce i potrafi wspierać ludzi w tym, by byli z siebie i swojego życia zadowoleni. Wierzy we współpracę opartą na bardzo dużym zaufaniu, uczciwości i koncentracji na tym, co naprawdę jest ważne dla danej osoby. Umie słuchać i chętnie dzieli się swoim pozytywnym spojrzeniem na świat.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, związane głównie z zarządzaniem zespołem i koordynacją projektów w wielokulturowych zespołach, które zdobywała pełniąc rolę HR Managera czy Dyrektora ds. operacyjnych w szeregu firm o międzynarodowym zasięgu.

Posiada certyfikat International Coaching Community – uznanej na całym świecie międzynarodowej organizacji zrzeszającej certyfikowanych coachów (data certyfikacji: lipiec 2007). Swoje umiejętności trenerskie rozwijała przede wszystkim poprzez szkolenia wewnętrzne dla kadry menadżerskiej i nieprzerwaną pracę z ludźmi, którzy szukają swojej drogi rozwoju.

W czasie wolnym zajmuje się swoim ogrodem oraz  z przyjemnością gotuje dla swoich najbiższych.

null

IWONA KRAJEWSKA-KRANAS

WSPÓŁPRACUJĄCY DORADCA PRZEDMIOTOWY (MATEMATYKA I INFORMATYKA)

Jej droga zawodowa od początku związana była z edukacją. Uczyła informatyki i matematyki w różnych szkołach, m.in. w I SLO na Bednarskiej i w Gimnazjum na Raszyńskiej. Kształciła także nauczycieli.

Na „Bednarskiej” organizowała też obozy górskie, na których uczniowie mogli się poznać z zupełnie innej strony, niż na szkolnym korytarzu.

W przerwach szkolnej działalności pracowała jako redaktor internetowy i wydawca książek naukowych (głównie informatycznych) oraz podręczników szkolnych. Jest również współautorką serii podręczników do informatyki.

Gdy nie uczy – podróżuje. Pasjami odwiedza przeróżne miejsca, najchętniej wybierając te, w których znajdzie wysokie góry do długich, kilkutygodniowych wędrówek.

null

BEATA SOKOŁOWSKA PĘK

WSPÓŁZAŁOŻYCIELKA TALENTMAP, DORADCA PERSONALNY

Jeden z najbardziej doświadczonych doradców personalnych w Polsce, od 25 lat szuka odpowiednich kandydatów do pracy w polskich i zagranicznych firmach o różnych profilach działalności. Pracodawców wspiera w doborze ich kadr, zaś kandydatom  pomaga zorientować się w ich możliwościach, szansach (lub ograniczeniach), radzi w doborze właściwej ścieżki zawodowej. Instruuje, jak napisać własne resume zawodowe, aby przyciągnęło uwagę potencjalnego pracodawcy i jak skutecznie odbyć rozmowę kwalifikacyjną (po polsku i po angielsku).

Ukończyła studia na UW, zaś podyplomowe w Londynie. Studiowała także na Northwestern University w Evanston, USA.

Na co dzień zarządza oddziałem polskim jednej z dziesięciu największych na świecie firm doradztwa personalnego. Prowadzi pro-bono programy mentoringowe w Fundacji Liderek Biznesu. Zdobyła tytuł jednej z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w 2014 r.

Resetuje swoje baterie zwiedzając świat i zgłębiając tajniki przydomowego ogrodnictwa.